بدست آوردن اشیا کمیاب
نوشته شده توسط : ماین کرافت

 

بدست آوردن nether star و استفاده از آن

Beacon وسیله ای است که میتواند از یک نوع قدرت به مقدار بی نهایت تا محدوده ای بدهد که این محدوده به هرمی که زیر Beacon است بستگی دارد . برای ساخت Beacon شما نیاز به سه عدد Obsidian و پنج عدد Glass و یک عدد Nether star دارید .

بدست آوردن شیشه بسیار راحت است ، برید ساحل یا بیابان ، شن جمع کنید و آن را در کوره بپزید .

Obsidian هم راحت است فقط کافیه یک کلنگ الماس داشته باشید و در محل برخورد لاوا با آب آن را بدست بیاورید .

اما قسمت سخت بدست آوردن Nether star است . برای بدست آوردن آن شما باید یک موب فوق العاده قوی به نام Wither Boss را بکشید که به شما یک عدد Nether star بدهد . این موب به صورت طبیعی اسپاون نمیشود و تنها شما میتوانید آن را ایجاد کنید . برای ایجاد آن شما نیاز به چهار عدد Soul Sand و سه عدد Wither Skeleton Skull دارید . در Nether تعداد زیادی Soul Sand وجود دارد پس بدست آوردن آن هم راحت است فقط سخت ترین قسمت بدست آوردن سه عدد Wither Skeleton Skull است .

به طور طبیعی اگر شما بخواهید بدون شمشیر آن ها رو بکشید از هر ۴۰ تا Wither Skeleton تنها یکی از آن ها Wither Skeleton Skull می اندازد اما شما میتوانید با شمشیر الماسی که دارای انچانت Looting میباشد شانس خود را افزایش دهید ، این انچانت دارای سه تا Level است اگه شمشیر الماسی شما مجهز به انچانت Looting III باشد شما میتوانید احتمال انداختن Wither Skeleton Skull از هر ۴۰ تا Wither را به ۲۰ تا کاهش دهید .

خب بعد از اینکه یک شمشیر الماسی با Looting III بدست آوردید برید Nether و یک قلعه پیدا کنید . متاسفانه تاکتیکی برای پیدا کردن آن نیست و شما باید تلاش کنید که آن را پیدا کنید ، وقتی در حال جست جو هستید حتما مسیر خود را با Torch علامت گذاری کنید که گم نشوید و آخر سر پیدا میکنید .

Wither Skeleton در محیط های نسبتا تاریک به وجود می آیند و در دیوار های راهرو ها اسپاون میشوند . منظورم از دیوار همانی که پیکان های آبی اشاره میکنند هست .

پیکان قرمز هم به ۴ عدد Wither Skeleton اشاره میکند که روی همین دیوار ها اسپاون شده اند . شما نباید هرگونه  منبع نوری توی این قلعه بگذارید چون باعث میشود Wither Skeleton اسپاون نشود اما اگر محیط قلعه زیادی برای شما تاریک است بروید Option/Video Settings بعد Brightness رو افزایش دهید .

دیوار های قلعه رو از بین ببرید و به شکلی که پیکان های آبی اشاره میکنند به وجود آورید . قد Wither Skeleton سه تا بلوک است پس دیوار رو طوری بسازید که  یک Wither Skeleton بتواند روی دیواری که ایجاد کردید اسپاون شود . ممکن است در هنگام جنگیدن مقدار زیادی Blaze به شما حمله کنند و آتش به سمتتان پرتاب کنند که در این صورت نوشیدن یک عدد معجون Fire Resistance توصیه میشود که آموزش ساخت آن در مطلب آموزش کامل معجون سازی میباشد .

بعد وقتی که سه عدد Wither Skeleton Skull و چهار عدد Soul Sand بدست آوردید برگردید به خانه تان و بروید زیرزمین و یک راهرو ۷×۱×۲ به شکل زیر ایجاد کنید .

ابتدا بدانید که Wither Boss چطوری ساخته میشود .

توجه داشته باشید که وقتی Wither Boss را میسازید ، حالت بازیتان روی Peaceful نباشد و در هنگام جنگیدن هم بازی را به Peaceful تغییر ندهید چون باعث میشود Wither Boss غیب شود و تمامی زحمات شما از بین برود . بعد Wither Boss را در این راهروی کوچک ایجاد کنید و از آن فاصله بگیرید .

بعد کمی صبر کنید که جان Wither Boss کامل شود و بعد یک انفجار ایجاد میشود اما نمیتواند زیادی تخریب ایجاد کند بعد از همان زاویه ، بیرون از راهرو با یک عدد تیرکمان قوی شروع به تیراندازی به سمت Wither Boss بکنید طوری که او شما رو نبیند اما اگر کمانی قدرتمند ندارید و تیر کمی دارید میتوانید به صورت شکل زیر ، تند تند به Wither Boss ضربه بزنید .

بعد وقتی آن را کشتید به شما یک عدد Nether star میدهد و با آن میتوانید Beacon بسازید .


بدست آوردن الماس

خوب اولین چیزی که شما باید بدونید اینه که الماس فقط از لای ۱۶ به پایین پیدا میشه یعنی شما باید ۱۶ بلاک با بد راک فاصله داشته باشید که در او فاصله حتما یک الماس هست.

طبق اخرین حرف های موجانگ الماس بیشتر در لایه های ۱۲و۴ پیدا میشود ولی در بقیه لایه ها مثل ۱۵ ۱۴ ۱۳ ۱۱ ۱۰ ۹ .. نیز پیدا میشن.

خوب برای پیدا کردن الماس من پیشنهاد میکنم که اول به روش پله ای به لایه ۱۲ رفته و سپس با استفاده از روش تونلی شروع به حفر کنید.


بدست آوردن زمرد

این ماده نادرترین سنگ تو ماینکرافته و کاربرد آن ، تجارت با روستایی ها است . این ماده تنها در غارهای زیر مناطق Extreme Hills و Extreme Hills Edge Biomes به صورت تکی یافت میشوند . این ماده فقط در زیر لایه ۳۰ پیدا میشود و برای پیدا کردن آن ابتدا منطقه ای شبیه زیر پیدا کنید .

برای اینکه مطمئن باشید در Extreme Hills هستید F3 رو بزنید بعد در خط lc که مخفف Location می باشد که به فارسی میشه موقعیت ، متوجه میشوید که در کجا هستید . با توجه به اینکه سنگ معدن زمرد بسیار کمیاب میباشد پس بهتر است آن را با کلنگی که دارای انچانت Fortune III میباشد ، Dig کنید چون باعث میشود به شما بین ۱ تا ۴ عدد زمرد بدهد .


 

 
:: موضوعات مرتبط: آموزشی , ,
:: بازدید از این مطلب : 10915
|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 1
تاریخ انتشار : دو شنبه 11 آذر 1392 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: